Rekuperatory a straty ciepła w budynkach - podłoga.

By zaoszczędzić na kosztach ogrzewania budynku i zapewnić sobie w nim odpowiednią temperaturę, niezależnie od pory roku, należy zadbać o redukcję wszelkiego rodzaju strat ciepła. Jest to bowiem jedyna droga do osiągnięcia sukcesu na tym polu. Jest to szczególnie ważne, jeśli w budynku planujemy wykorzystać rekuperatory. Warto przed ich zainstalowaniem poświęcić nieco czasu na wszystko, co związane z uszczelnieniem domu. Około 6% strat ciepła generuje podłoga.

Jak pokazują statystyki, podłoga może być źródłem 5,8% strat ciepła w całym domu. Szczególnie wiele stracić można, gdy nie ma odpowiedniej izolacji termicznej, czy też podłoga nie posiada odpowiedniej dylatacji. Rozwiązać jednak problemy w tym zakresie można dość prosto. Przydać się może także instalacja rekuperatorów, które i tak pozwolą na zmniejszenie strat energetycznych nawet o kilkadziesiąt procent.

Mając na uwagę wszystkie kwestie, które związane są z redukcją kosztów ogrzewania budynków - także te związane ze stratami ciepła przez podłogę, dojść można do wniosku, że zastosowanie rekuperatorów może znacznie poprawić sytuację. Warto zatem zastanowić się poważnie nad ich zamontowaniem, bo to się opłaca.