Rekuperatory a straty ciepła w budynkach - ściany zewnętrzne.

Kiedy spojrzymy na statystyki związane ze stratami ciepła w budynkach, bardzo szybko zauważymy, że duża ich część generowana jest przez ściany zewnętrzne. Może to być nawet 12,8% wszystkich strat, z jakimi mamy do czynienia. Warto zatem na pewno przyjrzeć się bliżej możliwościom zredukowania tych ubytków energetycznych. Pomóc w tym mogą, co oczywiste, rekuperatory, które są nowoczesnym systemem odzyskiwania powietrza przy wykorzystaniu wentylacji.

Zastosowanie rekuperatorów jednak w celu zredukowania strat energetycznych to nie wszystko, co można zrobić. Warto bowiem przede wszystkim zająć się dobrym ociepleniem budynku, a więc wykonać termomodernizację w oparciu o najbardziej nowoczesne materiały. Budynki ocieplone z pomocą nowoczesnej pianki, wełny mineralnej, czy też innych materiałów tego typu będą znacznie tańsze w utrzymaniu.

Podkreślić warto, że połączenie dobrej termoizolacji budynku z zastosowaniem rekuperatorów sprawi, że dom nabierze pasywnego charakteru i będzie doskonale oszczędzał energię, dając nam jednocześnie wysoki komfort życia. Warto zatem zainwestować w nowoczesne, energooszczędne rozwiązania w tym właśnie zakresie.