Rekuperatory w systemach z przewodami sztywnymi, odzysk ciepła.

Na rynku znaleźć można wiele różnych typów rekuperatorów i całych systemów rekuperacji. Jeśli chodzi o systemy rekuperacji, jedną z opcji, na którą można postawić są tak zwane systemy oparte o przewody sztywne. Dziś przyjrzymy się im nieco bliżej, próbując odpowiedzieć na pytanie o ich jakość oraz zasady działania. Jest to bowiem opcja przez chcących zamontować w swoich domach rekuperatory wybierana dość często. Spójrzmy zatem na nią bardziej szczegółowo.

Systemy rekuperacyjne oparte o przewody sztywne uznawane są za najbezpieczniejsze i najbardziej trwałe spośród wszystkich systemów odzysku ciepła. Elementy systemy - w tym rekuperatory - połączone ze sobą są „na sztywno”, a więc przy użyciu przewodów, niemających własności elastycznych. Czy to dobrze, czy też źle? Zwolenników tego rozwiązania - mimo wielu trudności montażowych, jakie ono stwarza - nie brakuje. Warto na nie spojrzeć także w uwagi na cenę, która zdaje się być korzystna.

Czy jest to najlepszy system z rekuperatorami? Tak naprawdę, trudno jednoznacznie na tak postawione pytanie odpowiedzieć. W rzeczywistości bowiem, w przypadku każdego budynku, system rekuperacji powinien być opracowywany w indywidualny sposób.