Rekuperatory - instalacja na etapie budowy domu

Rekuperatory są urządzeniami, których zastosowanie znacznie zwiększa ekologiczność oraz energooszczędność budynków. Wynika to z funkcji, jaką pełnią, a więc z odzyskiwania przez nie ciepła z powietrza wywiewanego z budynku. Dlatego też, warto się zastanowić nad ich instalacją już na etapie budowy domu. Takie rozwiązanie ma bowiem naprawdę wiele zalet. Przyjrzyjmy się im nieco bliżej.

Najważniejszą zaletą związaną z montażem rekuperatorów na etapie budowy domu jest fakt oszczędności finansowych. Już wtedy bowiem domowy system wentylacji i inne związane z rekuperacją zostaną przystosowane na potrzeby rekuperatorów. Później więc, nie trzeba będzie ponosić dodatkowych wydatków.

Po drugie, montowanie rekuperatorów na etapie budowy domu to oszczędność czasu. Budowa instalacji pod tego typu urządzenia będzie miała miejsce w trakcie całego procesu budowlanego, więc nie trzeba będzie tracić czasu później na przebudowę całego systemu.

Warto podkreślić również, że rekuperatory zamontowane podczas budowy domu będą się spisywać lepiej dzięki dokładniejszemu dopasowaniu do specyfiki budynku. Dlatego też, ich instalacja już podczas prac budowlanych jest rozsądnym rozwiązaniem, z którego powinno się skorzystać.