Rekuperatory w domu z kominkiem - o czym warto pamiętać?

Czy możliwe jest posiadanie w domu kominka i rekuperatorów? Wiele osób, które zastanawiają się nad montażem instalacji rekuperacyjnej na pewno myśli o tej kwestii.

Kominek wszak jest dodatkowym źródłem ogrzewania. Przyjrzymy się zatem dzisiaj bliżej temu, czy rekuperatory i kominek da się pogodzić i w jaki sposób korzystać z obu tych rozwiązań, by uzyskać możliwie najlepsze efekty ich pracy i maksimum bezpieczeństwa działania obu tych instalacji.

Przede wszystkim, trzeba powiedzieć, że łączenie rekuperatorów z kominkiem w ramach jednego systemu wentylacji jest niedopuszczalne. Choć są tacy, którzy mówią, że da się to zrobić, lepiej nie ryzykować. Mogą się bowiem pojawić problemy z właściwym odprowadzaniem powietrza i wentylacją. Zdecydowanie lepiej zamontować indywidualną wentylację dla kominka, lub też zainwestować w kominek z płaszczem deszczowym.

Mając w domu kominek i chcąc zamontować rekuperatory, warto się skontaktować z fachowcem w tej dziedzinie. Pomoże on w ustaleniu, w jaki sposób najlepiej pogodzić te dwie instalacje i wskaże najlepsze rozwiązania. Skorzystanie z nich da na pewno doskonałe efekty - szczególnie zimą, gdy chcemy się cieszyć ciepłem kominka.