Rekuperatory - wolnostojąca instalacja

By system rekuperacji działał prawidłowo, musi zostać w odpowiedni sposób zamontowany. Są różne sposoby prowadzenia przewodów, a wybór tego właściwego uzależniony jest od wielu czynników. Jednym z najbardziej popularnych sposobów montowania rekuperatorów i całej instalacji jest wykorzystanie metody opartej o system wolnostojący. Co to oznacza i w jaki sposób z wykorzystaniem tej techniki montowane są rekuperatory? Spójrzmy na tę sprawę nieco bliżej.

Montaż rekuperatorów przy pomocy instalacji wolnostojącej polega na podwieszaniu poszczególnych elementów na ścianie - na przykład na suficie, lub też pod sufitem podwieszanym. Stosuje się w niej także przewody wolno leżące. Jest to rozwiązanie dobre przede wszystkim w budynkach, w których rekuperatory pojawiają się niejako wtórnie, a więc w sytuacji, gdy budynek już dawno istnieje. To metoda tania, a przy tym niezwykle efektywna pod każdym względem.

Wybierając sposób montażu instalacji rekuperacyjnej, warto uzyskać poradę od fachowca. Dobra firma bowiem, która naprawdę zna się na rzeczy, najlepiej doradzi w tej kwestii i wskaże, która metoda instalacji przyniesie najlepsze efekty przy najmniejszym finansowym nakładzie.